Regulamin sklepu internetowego

Regulamin sklepu internetowego

Postanowienia ogólne

 1. Niniejszy regulamin określa zasady sprzedaży artykułów oferowanych przez sklep internetowy www.brzeczychrzaszcz.pl,  będący własnością firmy Patrycja Bilińska Usługi terapeutyczno-edukacyjne, zarejestrowaną w ewidencji działalności gospodarczej: NIP 815-165-81-44 , REGON 180874765.
 2. Sprzedaż odbywa się poprzez Internet w formie umowy zawieranej na odległość, pomiędzy zamawiającym, pełnoletnią osobą fizyczną lub firmą zwaną dalej Klientem, a sklepem internetowym brzeczychrzaszcz.pl, zwanym dalej Sklepem.
 3. Podane w sklepie ceny są cenami detalicznymi brutto wyrażonymi w złotych polskich.
 4. Prezentowane w sklepie zdjęcia produktów mogą nieznacznie różnić się od wyglądu rzeczywistego.

Polityka prywatności

 1. Składając zamówienie, Klient świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia.
 2. Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są i nie będą też udostępniane innym podmiotom. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich osób trzecich, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883). Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania.

Prawa i obowiązki sklepu

 1. Sklep brzeczychrzaszcz.pl umożliwia Klientowi poprzez stronę WWW składanie zamówień. Sklep ma prawo do odmowy rejestracji Klienta lub przyjęcia zamówienia jak też usunięcia Konta Klienta lub anulowania zamówienia.
 1. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za problemy techniczne bądź ograniczenia techniczne występujące w sprzęcie komputerowym, urządzeniu końcowym, systemie teleinformatycznym oraz infrastrukturze telekomunikacyjnej, z którego korzysta Klient, a które uniemożliwiają mu poprawne korzystanie ze Sklepu.
 2. Sklep zastrzega sobie prawo do zawieszenia lub zakończenia działalności portalu, do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach portalu bądź wprowadzania w nich zmian.
 3. Sklep ma prawo wykorzystywać pliki typu „Cookies” oraz „web beacons” w celu prawidłowego funkcjonowania portalu, analizowania efektywności portalu, przystosowywania go do potrzeb użytkowników oraz tworzenia statystyk.
 4. Całość strony (mechanizmy i grafika, zdjęcia oraz opisy) są własnością sklepu. Zgodnie z Dz. U. 94 Nr24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170, kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez jej zgody jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.

Złożenie i potwierdzenie zamówienia

 1. Zakupów może dokonywać osoba zarejestrowana w sklepie lub osoba niezarejestrowana, która jednorazowo w formularzu zamówienia poda niezbędne do dostawy dane adresowe (imię i nazwisko, ulica, kod pocztowy, miasto) oraz dane kontaktowe (imię i nazwisko, telefon, e-mail).
 2. W przypadku podania nieprawdziwych, niepełnych lub błędnych danych – Sklep spróbuje skontaktować się z Klientem w celu ich uzupełnienia lub sprostowania. Jeśli kontakt nie będzie możliwy Sklep może odstąpić od umowy sprzedaży.
 3. Przyjęcie zamówienia do realizacji jest potwierdzane mejlem wysyłanym przez Sklep do Klienta. Wiadomości nie są wysyłane automatycznie, dlatego Klient otrzymuje je do 24 godzin od złożenia zamówienia.
 4. Przygotowanie wysyłki następuje po:
 5. a) w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze – mejlowym lub telefonicznym potwierdzeniu złożenia zamówienia przez Klienta w odpowiedzi na email Sklepu.
 6. b) w przypadku zamówień płatnych przelewem – po zaksięgowaniu środków na rachunku bankowym Sklepu;
 7. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. W przypadku zamówienia towaru niedostępnego sklep skontaktuje się z Klientem, który podejmie decyzje o sposobie realizacji zamówienia (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).
 8. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów.
 9. Do zamówienia, w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki, wystawiana jest na życzenie Klienta faktura (właściciel sklepu nie jest płatnikiem VAT). Złożenie zamówienia jest jednoznaczne z upoważnieniem sklepu internetowego do wystawienia faktury bez konieczności uzyskania podpisu Klienta.
 10. Właściciel sklepu jest zwolniony z obowiązku posiadania kasy fiskalnej, dlatego do zamówień dla osob fizycznych nie są dołączane paragony – właściciel sklepu prowadzi dzienną ewidencję sprzedaży.
 11. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu lub wycofać je do momentu wysyłki.
 12. Czas realizacji zamówienia, od momentu wpłynięcia pieniędzy na konto firmy, to maksymalnie 10 dni roboczych.
 13. Do czasu realizacji zamówienia należy dodać przewidywany czas dostawy.

Ceny i formy płatności

 1. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia.
 2. Ceny towarów nie uwzględniają kosztów usługi trasportu. Koszt usługi transportu pokrywa Klient.
 3. Klient może wybrać jedną z następujących form płatności za zamówione towary: a)  przelew: przelewy prosimy kierować na konto 50 1020 5558 1111 1889 8440 0011, Patrycja Bilińska Usługi terapeutyczno-edukacyjne, Czarna 542, 37-125 Czarna. W tytule przelewu prosimy podać:  numer zamówienia, imię i nazwisko, b) Za pobraniem: należność pobiera listonosz/kurier, c) odbiór osobisty.

Dostawa

 1. Wszystkie towary wysyłane są w formie paczki bez względu na wagę zamówienia.
 2. Właściciel sklepu dołoży wszelkich starań, by paczki były wysyłane najpóźniej 2-3 dni po zaksięgowaniu wpłaty na koncie (najczęściej jest to następny dzień roboczy).
 3. Wysyłka zakupionych towarów odbywa się za pośrednictwem Envelo (Poczta Polska Uslugi Cyfrowe Sp. z.o.o). Standardowy czas dostawy 24 godziny.
 4. Odmowy przyjęcia paczki. W przypadku bezpodstawnej odmowy przyjęcia zamówionej i nieuszkodzonej przesyłki przez Klienta, zamówiony towar wraca do Sklepu, a Klient zostanie obciążony kosztami przesłania oraz opłaty manipulacyjnej w wysokości 50% wartości dokonanych zakupów.
 5. W czasie odbioru należy zwrócić szczególną uwagę na stan paczki, czy nie jest uszkodzona w sposób mechaniczny, czy taśma klejąca na przesyłce nie była zrywana lub nie jest uszkodzona. Jeżeli występują uszkodzenia, które mogą być przyczyną zniszczenia zawartości paczki należy w obecności kuriera otworzyć przesyłkę i sprawdzić zamówiony towar.

Zwroty

 1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny” klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.
 2. Zwrotowi bez zadawania pytań podlega tylko towar bez widocznych oznak używania, czysty, kompletny, bezwonny. Klient ponosi koszt odesłania paczki.
 3. Na konto Klienta przelana zostanie kwota pomniejszona o koszt wysyłki paczki.
 4. Reklamacje dotyczące różnicy w wyglądzie towarów zamówionych z otrzymanymi, które wynikają z niewłaściwie ustawionych parametrów monitora Klienta, nie stanowią podstawy do zwrotu towaru.
 5. Sklep nie przyjmuje przesyłek za pobraniem.
 6. Produkty zakupione w promocji (kupon rabatowy, zakładka promocje) nie podlegają zwrotowi, ani wymianie na inny towar.

Postanowienia końcowe

 1. Usługodawca zastrzega sobie prawo do zmiany przedmiotowego Regulaminu w dowolnym czasie. Zmiany obowiązują od momentu wskazania ich na stronie internetowej Portalu. W przypadku zarejestrowanych Klientów obowiązują ich nowe postanowienia Regulaminu o ile nie wypowiedzą umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną w terminie 30 dni od daty powiadomienia o zmianie Regulaminu, które to nastąpi drogą elektroniczną, na adres wskazany przez Klienta przy rejestracji.
 2. Aktualny Regulamin jest publikowany na stronie internetowej Sklepu oraz dostarczany nieodpłatnie Klientowi (drogą elektroniczną) na jego żądanie.
 3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie stosuje się przepisy KC i innych ustaw.
 4. Składając zamówienie nabywca akceptuje powyższy regulamin.