Cieszyńska, Dębicka, Komunikacyjne metody terapii osób z afazją

Cieszyńska, Dębicka, Komunikacyjne metody terapii osób z afazją

1 1251
Pozycja jest tekturowym pudełkiem zawierającym ilustracje. W foliowych woreczkach znajdują się czarno-białe rysunki (głównie napojów oraz pokarmów) z podpisami. Autorki wyszły z założenia, że „aby skutecznie uczyć się języka trzeba używać go do komunikacji”, w związku z czym do wspomnianych ilustracji dołączyły napisy typu: dzień dobry czy do widzenia. Zestaw jest zatem przewidziany do odegrania całej rozmowy o schemacie: przywitanie, prośba o podanie (ewentualnie kupienie) napoju lub jedzenia oraz pożegnanie. Jeśli wąskiego zakresu tematycznego pozycji nie potraktujemy za jej minus, jest nim na pewno jakość wydania. Przerażają najbardziej rysunki. Jedynych ich plusem jest wzmocnienie trwałości poprzez zalaminowanie.
Trzeba wspomnieć, iż w pudełku znajduje się skąpa instrukcja i założenia teoretyczne autorek w formie luźnych kartek (jakby wydrukowanych na domowej drukarce) spiętych zszywką.
Pozycja może spełniać swoją funkcję i odegrać istotną rolę w terapii osób z afazją, ale nie polecam jej z tego względu, iż jakość wydania nie jest warta zaproponowanej ceny (26 zł).

1 KOMENTARZ

Skomentuj